JAK ZAŁOŻYĆ WŁASNĄ KANCELARIĘ?

Przedmiotem niniejszego wpisu jest mój najnowszy e-book Twoja własna indywidualna Kancelaria. Jak ją założyć?

Dowiesz się z niego:

  • skąd pomysł na taki produkt?
  • do kogo e-book jest skierowany?
  • w czym ten produkt może pomóc?
  • kto brał udział w pracach?
  • jaka była pierwsza recenzja?
  • czy jest promocja i do kiedy?
  • skąd się wzięła cena?

SKĄD POMYSŁ NA PRODUKT ELEKTRONICZNY?

Pomysł stworzenia e-booka o założeniu własnej kancelarii kiełkował w mojej głowie już od bardzo dawna. Gdy sama rozpoczynałam przygodę z otwarciem działalności gospodarczej miałam konkretne problemy, których rozwiązania szukałam w internecie. Znalazłam, o ile dobrze pamiętam, jeden artykuł, który nie odpowiadał w pełni na moje pytania.

Dlatego już wtedy wiedziałam, że taki produkt jest potrzebny i że go kiedyś stworzę. No właśnie… miał on być w sprzedaży już w maju tego roku, ale w pracy prawnika tak już jest, że ciągle brak nam czasu.

DLA KOGO JEST E-BOOK?

Moim celem było stworzenie e-booka dla prawników na początku swojej drogi, dla aplikantów będących przed egzaminem zawodowym, dla aplikantów i prawników którzy już ten egzamin zdali a nawet dla prawników, którym ten biznes idzie jak po grudzie. Zarówno dla adwokatów jak i radców prawnych czy też osób prowadzących kancelarie prawne.

Myślę, że właśnie tym osobom przyda się najbardziej.

Na Instagramie dostałam kilka pytań, czy ten e-book będzie przydatny dla komorników i notariuszy. Moim zdaniem nie. Nie znam specyfiki tych zawodów od ich strony organizacyjnej. Myślę jednak, że są to zupełnie inne obszary działalności a więc i różne czynniki mogą na nią wpływać.

Podsumowując, mam nadzieję, że na e-booku skorzystają osoby gotowe do działania, do wprowadzania zmian, otwarte na sugestie oraz chętne na przeznaczenie czasu na osiągnięcie rezultatów.

W CZYM MOŻE POMÓC E-BOOK?

Mój e-book jest oparty na moim doświadczeniu. Nie jest żadną złotą radą, przepisem na sukces. Ale na pewno jest wskazówką, która pozwoli Ci na rozwój Kancelarii. Gdybym ja miała taką wiedzę, jaką zawarłam w e-booku byłabym już na dużo wyższym poziomie rozwoju.

E-book Twoja własna indywidualna Kancelaria. Jak ją założyć? pomoże Ci przede wszystkim w założeniu działalności gospodarczej od strony formalnej, we wdrożeniu RODO ale także w przygotowaniu się do wizytacji kancelarii. Co więcej, pomoże oszacować koszty jej założenia; wskaże cechy, które warto rozwijać, żeby zyskać dobrą pozycję na rynku usług prawnych; nakreśli jaki powinien być Twój wizerunek w mediach społecznościowych; wskaże sposoby czy też narzędzia, które pomogą Ci wyróżnić kancelarię ale także jak poradzić sobie z konkurencją, jak poradzić sobie z porażką i jak uniknąć konkretnych błędów.

Tworząc więc ten produkt starałam się pomóc Ci w zbudowaniu fundamentów, na których dalej będziesz mógł samodzielnie budować kancelarię.

KTO BRAŁ UDZIAŁ W PRACACH?

Nie jestem oczywiście jedyną autorką e-booka. Mój pomysł wsparły fantastyczne osoby, specjaliści w swoich dziedzinach! Bez nich ten produkt nie miałby takiej wartości, jaką ma obecnie.

Jagoda Horodecka – księgowa, która nie tylko prowadzi księgi podatkowe i przygotowuje rozliczenia, ale przede wszystkim dba o to, by klienci mogli skupić się na prowadzeniu firmy, a nie na śledzeniu ciągle zmieniających się przepisów podatkowych i księgowych. Ukończyła studia magisterskie na kierunku finanse i rachunkowość oraz kurs prowadzony przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce przygotowujący do egzaminu na doradcę podatkowego. Obecnie przygotowuje się do uzyskania tytułu doradcy podatkowego.

IG: @opodatkowana

Sara Solarek – prawniczka, założycielka firmy marketingprawników.pl, specjalistka od Instagram Marketingu. Na co dzień pomaga prawnikom rozwijać skrzydła w internecie. W szczególności doradza, tworzy strony internetowe oraz projekty graficznie.

IG: @marketingprawnikow

Natalia Stojanowska – radca prawny i mediator. Specjalizuje się w prawie ochrony danych osobowych, sądowym postępowaniu egzekucyjnym, zarządzaniu bezpieczeństwem informacji i prawie pracy. Na Instagramie edukuje z zakresu ochrony danych osobowych. W wolnym czasie trenuje kyokushin i karate, ma stopień 1 kyu oraz uprawnienia instruktora sportu – karate.

IG: @natalia.stojanowska

Kaja Wróblewska – psycholog, psychotraumatolog, przyszła psychoterapeutka. Obecnie w trakcie 4-letniej szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Pracuje w Ośrodku Interwencji Kryzysowej oraz prowadzi konsultacje online. Prywatnie jest miłośniczką dobrych książek, aktywności fizycznej oraz motoryzacji. „Psia mama”, dumna właścicielka adoptowanej kundelki Alpiny.

IG: @lewska_psychologicznie

No i on, tajemniczy rycerz, mój mąż- Marcin. Ogarnia wszystko, czego ja nie ogarniam. Stworzył newsletter, sklep. Podjął się nawet składu e-booka jak i wsparcia całego procesu sprzedaży. Chyba nie ma rzeczy, w której mi nie pomógł.

JAKA BYŁA PIERWSZA RECENCJA?

Jeszcze jedną, ważną osobą, która brała udział w pracach nad e-bookiem jest Anna Szczęch, która podjęła się korekty i redakcji tekstu jeszcze przed składem. Jeżeli szukasz kompleksowej pomocy nad tekstami, Anna Ci w tym pomoże. Zdradzę Ci jeszcze, że robi świetne grafiki i składa również e-booki.

IG: @kreatywnakorektorka

Ale, ale… miało być o opinii. Właśnie korektorka wystawiła bardzo ważną dla mnie recenzję. Oto ona:

„W związku z tym, że jestem jedną z pierwszych osób, które go czytały w całości, muszę powiedzieć, że jest on świetną wartością nie tylko dla prawników! Taki leszcz w tym temacie jak ja, też znalazł coś dla siebie. Szczególnie w rozdziałach poświęconych działalności gospodarczej, marketingu czy psychologii porażki. Nie wiem, jak pomoże z kwestiami prawnymi, ale biorąc pod uwagę, że otwierając kancelarię stajesz się młodym przedsiębiorcą- to na pewno bardzo ułatwi on drogę niejednej osobie!”

CZY JEST PROMOCJA I DO KIEDY?

Ze sprzedażą e-booka startuję we wtorek (1 grudnia 2020 r.) o godz. 18.00. Oczywiście będzie obowiązywała promocja -20%. Koszt e-booka w promocyjnej cenie to koszt 89 zł. Sprzedaż promocyjna będzie trwała do 7 grudnia 2020 r.

SKĄD SIĘ WZIĘŁA CENA?

Chcę, żebyś wiedział skąd wzięła się cena, jakie ma ona podstawy. Cena stała e-booka a więc kwota 119 zł to przede wszystkim kalkulacja kosztów stworzenia produktu m.in.: korekty, redakcji, składu e-booka, stworzenia i uruchomienia sklepu internetowego a także stworzenia możliwości płatności internetowych, prowizji oraz podatków.

Nie mówię już o samej wartości e-booka, który jest produktem zupełnie nowym na rynku prawniczym.

PODSUMOWANIE

Mam nadzieję, że jeśli Cię nie przekonałam, to chociaż w pewnym stopniu zainteresowałam treścią zawartą w e-booku Twoja własna indywidualna Kancelaria. Jak ją założyć? Starałam się odpowiedzieć na wszystkie pytania jakie dostałam na Instagramie. Jeśli jeszcze jakieś masz, to skontaktuj się ze mną!